W głowie Billa Gatesa Netflix (recenzja)

Hmm… Chyba nie tego się spodziewałem. Widząc tytuł „W głowie Billa Gatesa” – sądziłem, że twórcy filmu przeniosą nas w młodzieńcze lata Billa i opowiedzą jak budował swoją fortunę i potęgę Microsoftu. Początek filmu bardzo mnie zaskoczył, bo okazało się, że głównym tematem jest toaleta.

Film bardziej opowiada współczesną historię Billa Gatesa i jego działalności w fundacji. Fragmenty z dzieciństwa są sprytnie przeplatane z teraźniejszością. Film składa się z trzech odcinków, gdzie każdy ma swój temat przewodni.

W głowie Billa Gatesa – oficjalny zwiastun Netflix

Wejdź do umysłu Billa Gatesa i posłuchaj, jak miliarder opowiada o ludziach, którzy go ukształtowali, i o swoich śmiałych celach

Źródło cytatu: Netflix.com

W głowie Billa Gatesa S01E01 Netflix

Bill Gates zadał sobie pytanie: co jest ważne dla świata? I taką misję obecnie realizuje. Jednym z jego celów stało się wprowadzenie lepszych warunków sanitarnych w krajach, gdzie regularnie umierają dzieci, właśnie z powodu nieodpowiednich warunków do załatwiania podstawowych potrzeb. By rozwiązać ten problem, Fundacja Billa i Melindy Gatesów uruchomiła program Reinvent the Toilet Challenge.

Bill Gates opowiada o swojej ważkiej misji wprowadzenia lepszych warunków sanitarnych w krajach rozwijających się, a jego siostry dzielą się wspomnieniami z dzieciństwa.

W głowie Billa Gatesa S01E02 Netflix

W drugim odcinku poznajemy plany Billa Gatesa na wyeliminowanie polio (wirus zapalenia rogów przednich rdzenia kręgowego) – choroba Heinego-Medina. Być może mało wiesz o tej chorobie, ponieważ w rozwiniętych krajach wirus odeszł w zapomnienie. Niestety w biednych krajach polio jest bardzo powszechne i zaraźliwe – szerzy się przez złe warunki sanitarne. I w ten sposób drugi odcinek nawiązuje do pierwszego. Polepszając warunki sanitarne, zmniejsza się też ryzyko rozprzestrzeniania polio.

Skupiamy się na relacjach, które ukształtowały życie Billa, w tym na dziecięcej przyjaźni i wyjątkowej więzi ze współzałożycielem Microsoftu – Paulem Allenem.

W głowie Billa Gatesa S01E03 Netflix

W trzecim odcinku dowiadujemy się, że Bill Gates chce zadbać o naszą planetę. Obecne główne źródła energii (węgiel, gaz ziemny, ropa) emitują CO2 (dwutlenek węgla). To powoduje wzrost temperatury i zmiany klimatyczne, którym Bill Gates chce zapobiec.

Poszukiwanie rozwiązań dla zmian klimatycznych wymaga pasji, nakładów finansowych i świadomości tego, jak pilna to sprawa – a Bill Gates ma to wszystko.

W głowie Billa Gatesa – podsumowanie

Serial dokumentalny Netflixa pt. „W głowie Billa Gatesa” jest z pewnością inną formą przedstawienia osoby Billa Gatesa. Dotychczas głównie kojarzony był z Microsoftem, ale jego działalność już dawno wykroczyła poza firmę komputerową.

Dziś stara się rozwiązać największe problemy ludzkości, wykorzystując do tego swoją fundację. Pomimo, że nie przepadam za Billem, to trzeba mu oddać, że robi świetną robotę.

Serial oceniam jako mocną trójkę w skali pięciostopniowej (3/5), ponieważ nie wciągnął mnie tak mocno jak inne filmy dokumentalne, które opisywałem chociażby w ubiegłym miesiącu. Serial w „W głowie Billa Gatesa” możesz obejrzeć na Netflix.

Popularne zapytania: w głowie billa gatesa online, netflix, s01e01, s01e02, s01e03, opinie, recenzja, seriale dokumentalne netflix.

Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.