6.1 C
Warszawa
sobota, 15 sierpnia, 2020
No menu items!
Strona główna Pieniądze Raport finansowy za marzec 2020

Raport finansowy za marzec 2020

Za nami trzeci miesiąc funkcjonowania bloga, więc czas na małe podsumowanie. Marzec praktycznie na całym świecie można podsumować hasłem KORONAWIRUS. To był główny temat, który również pojawiał się niejako przy okazji w artykułach na moim blogu.

Wpisy opublikowane w marcu

W marcu opublikowałem 22 nowe wpisy, co daje dwukrotny wzrost w stosunku do lutego. W marciu obejrzałem cały drugi sezon serialu „Brudna Forsa”, którą zrecenzowałem na blogu. Oprócz tego pojawiały się informacje związane z koronawirusem, recenzje innych filmów oraz informacje o dniach bez sesji giełdowych na innych rynkach niż GPW.

Cały czas się rozkręcam i chcę dostarczać Ci jak najwięcej ciekawych informacji ze świata finansów. Moim celem na najbliższe miesiące jest wypracowanie nawyku, w którym dostarczać będę minimum 1 nowy wpis dziennie. Jeśli coś ominęło Cię w marcu, poniżej lista wszystkich artykułów:

Statystyki bloga za marzec 2020

Twoja obecność na moim blogu bardzo mnie cieszy. W lutym pojawiły się pierwsze pojedyncze wizyty. W marcu był to już zdecydowanie wyższy poziom (178% wzrost liczby sesji). Udział ruchu z Google stanowi już 64%, direct 25%, witryny odsyłające 7%, social media 4%.

Moja sytuacja finansowa

Oj, to był intensywny miesiąc i wiele transakcji. Więcej niż mógłbym przypuszczać, bo większość akcji, które kupowałem wcześniej… kupowałem z zamiarem trzymania przez dłuższy okres. Duże wahania dzienne pozwoliły jednak pospekulować trochę na giełdzie.

Łącznie na GPW dokonałem w marcu 55 transakcji. Z uwagi na silne odbicie, pozbyłem się większości spółek z portfela. Trochę szkoda mi było sprzedawać jedną z moich ulubionych spółek – Orlen, który pozwolił mi zarobić blisko 30%. Sprzedałem więc wszystkie akcje Orlenu, ale liczę że spółka obierze jeszcze kierunek spadkowy i odkupię po niższych cenach. Z pewnością Orlen ma jeszcze duży potencjał na bardzo duże wzrosty w dłuższym okresie.

W chwili gdy piszę ten artykuł, w portfelu mam trzy spółki akcyjne (JSW, Hydrotor, PZU) oraz trzy certyfikaty zagraniczne (NICK LN ETF, PHAG LN ETF, PHPT LN ETF). Jeśli chodzi o certyfikaty są to inwestycje w metale: nikiel, srebro, platynę.

Karol Budzikhttps://finansepogodzinach.pl
Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Akcje PZU Dywidenda 2019/2020

PZU (Powszechny Zakład Ubezpieczeń) to zdecydowanie dywidendowy arystokrata. Trudno szukać lepszej spółki na polskiej giełdzie, która lepiej wynagradzałaby swoich akcjonariuszy. Zazwyczaj dywidenda...

Akcje PKO BP Dywidenda 2019/2020

Jednym z czołowych banków, znajdujących się w WIG20 jest PKO BP. Dywidendy polskiego banku PKO są płacone w miarę regularnie od 2004...

Aktualne ceny paliw Orlen

W kwietniu 2020 roku Orlen intensywnie promuje akcję Tanie Tankowanie (#tanietankowanie). Ceny paliw w Polsce i na świecie spadają między innymi z...

Harmonogram GPW (godziny sesji)

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) działa w ściśle określonych ramach czasowych. Sesja giełdowa trwa z reguły od godziny 9:00 do godziny 16:50....

Ostatnio komentowane