6.1 C
Warszawa
sobota, 15 sierpnia, 2020
No menu items!
Strona główna Pieniądze Raport finansowy za kwiecień 2020

Raport finansowy za kwiecień 2020

Kwiecień podobnie jak marzec był bardzo dynamicznym miesiącem pod kątem rynków finansowych. Wahania były bardzo duże, a wisienką na torcie była sytuacja na rynku ropy naftowej. Ujemna cena ropy to sytuacja, która dotychczas nigdy nie miała miejsca.

Poza ropą, rynek na fali optymizmu zmierzał raczej na północ, ale prawdziwy sprawdzian powinien przyjść w maju. Sytuacja gospodarcza nie napawa optymizmem, dlatego jest potencjał do dalszych spadków, pomimo że w przypadku wielu dużych i silnych spółek, jesteśmy na historycznych minimach. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Wpisy opublikowane w kwietniu

W kwietniu pojawiło się tylko siedem nowych wpisów. Nijak się to ma do mojego celu „pisać jeden artykuł dziennie” (minimum 30 wpisów miesięcznie). Obiecuję się poprawić w maju i znacząco zwiększyć częstotliwość publikacji. Lista artykułów opublikowanych w kwietniu:

Statystyki bloga za kwiecień 2020

Zgodnie z założeniami – ruch na blogu cały czas rośnie. Dziękuję za Twoją obecność! Jest to dla mnie dodatkowa motywacja, aby tworzyć kolejne wartościowe wpisy. W każdym miesiącu co najmniej podwajaliśmy ruch w porównaniu do poprzedniego miesiąca, ustanawiając kolejne rekordowe poziomy. Zdaję sobie jednak sprawę, że to dopiero początek, a mój cel jest dużo, dużo wyżej. Na wszystko przyjdzie jednak czas.

Fraza „finanse po godzinach” powoli zaczyna łapać wyższe pozycje w Google. Obecnie bloga można zobaczyć na pozycjach 10-20, ale pojawiały się już miejsca w TOP10. Oczywiście celem jest pozycja numer 1 w perspektywie roku 2021.

Moja sytuacja finansowa

W porównaniu do marca, lista spółek w moim portfelu diametralnie się zmieniła. Wyprzedałem wszystkie akcje, które miałem jeszcze na początku kwietnia (JSW, Hydrotor, PZU). Aktualna lista posiadanych spółek to: Kruk, Pekao S.A., PKO BP, PKN Orlen, Tesgas, Wielton. Certyfikaty zagraniczne bez zmian (NICK LN ETF, PHAG LN ETF, PHPT LN ETF), czyli ETFy na nikiel, srebro i platynę.

Karol Budzikhttps://finansepogodzinach.pl
Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Akcje PZU Dywidenda 2019/2020

PZU (Powszechny Zakład Ubezpieczeń) to zdecydowanie dywidendowy arystokrata. Trudno szukać lepszej spółki na polskiej giełdzie, która lepiej wynagradzałaby swoich akcjonariuszy. Zazwyczaj dywidenda...

Akcje PKO BP Dywidenda 2019/2020

Jednym z czołowych banków, znajdujących się w WIG20 jest PKO BP. Dywidendy polskiego banku PKO są płacone w miarę regularnie od 2004...

Aktualne ceny paliw Orlen

W kwietniu 2020 roku Orlen intensywnie promuje akcję Tanie Tankowanie (#tanietankowanie). Ceny paliw w Polsce i na świecie spadają między innymi z...

Harmonogram GPW (godziny sesji)

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) działa w ściśle określonych ramach czasowych. Sesja giełdowa trwa z reguły od godziny 9:00 do godziny 16:50....

Ostatnio komentowane