6.1 C
Warszawa
sobota, 15 sierpnia, 2020
No menu items!
Strona główna Pieniądze Podsumowanie miesiąca: Maj 2020

Podsumowanie miesiąca: Maj 2020

Kolejny miesiąc upłynął pod kątem intensywnych zmian na rynku. Na GPW obserwowaliśmy głównie wzrosty, które pozwoliły zarobić wielu inwestorom.

Wpisy opublikowane w maju

Jeśli chodzi o tematykę artykułów w maju – skupiłem się na poszukiwaniu spółek dywidendowych. Ponieważ badam aktualnie temat dywidend i ich wpływu na kurs spółek – będę publikował w kolejnych miesiącach jeszcze więcej informacji o dywidendach.

W maju opublikowałem informacje o dywidendach dla siedmiu spółek. W przyszłości chcę regularnie aktualizować te artykuły. Jeśli pojawią się informacje o wielkości dywidendy na kolejny rok, pojawią się aktualizacje.

Lista artykułów opublikowanych w maju 2020 roku:

Statystyki bloga za maj 2020

Udało się utrzymać trend podwajania ruchu w każdym miesiącu. Zabrakło 53 wizyt, aby potroić ruch w tym miesiącu. Przy 362 wizytach w kwietniu, odnotowałem 1033 wizyty w maju. Dziękuję za Twoją obecność! W czerwcu również chcę podwoić ilość odwiedzin, więc mam nadzieję przeskoczyć poprzeczkę 2000 wejść.

Moja sytuacja finansowa

W maju doszło do kompletnej wymiany spółek w moim portfelu. Zrealizowałem zyski na wszystkich akcjach. Prawdziwymi perełkami okazały się Kruk i Tesgas. W przypadku Kruka było to kilka transakcji, które łącznie dały kilkanaście procent zysku.

W przypadku Tesgas był do strzał spekulacyjny, który w 6 godzin przyniósł mi 32% zysku. Do zakupu zachęciła mnie konferencja prezydenta Andrzeja Dudy, omawiająca rozpoczęcie prac nad gazociągiem Baltic Pipe. Spotkanie rozpoczęło się 4 maja o godzinie 8:15 i zaraz na otwarciu giełdy po 9:00 dokonałem zakupu akcji Tesgas. Kupiłem po cenie 4,18 zł, a sprzedałem tego samego dnia po 5,50 zł. Liczyłem, że kurs spółki Tesgas może znacząco wzrosnąć po konferencji prezydenta i tak się rzeczywiście stało. 32% w 6 godzin – bajka! Oby więcej takich transakcji.

Aktualnie posiadam w portfelu: ECC Games, Famur, GPW, Hydrotor, Infoscan, Newag, PZU, XTB. W przypadku funduszy ETF – utrzymałem pozycje na nikiel, srebro i platynę. Dorzuciłem do tego kawę (COFF LN ETF) i kukurydzę (CORN LN ETF).

Karol Budzikhttps://finansepogodzinach.pl
Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Akcje PZU Dywidenda 2019/2020

PZU (Powszechny Zakład Ubezpieczeń) to zdecydowanie dywidendowy arystokrata. Trudno szukać lepszej spółki na polskiej giełdzie, która lepiej wynagradzałaby swoich akcjonariuszy. Zazwyczaj dywidenda...

Akcje PKO BP Dywidenda 2019/2020

Jednym z czołowych banków, znajdujących się w WIG20 jest PKO BP. Dywidendy polskiego banku PKO są płacone w miarę regularnie od 2004...

Aktualne ceny paliw Orlen

W kwietniu 2020 roku Orlen intensywnie promuje akcję Tanie Tankowanie (#tanietankowanie). Ceny paliw w Polsce i na świecie spadają między innymi z...

Harmonogram GPW (godziny sesji)

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) działa w ściśle określonych ramach czasowych. Sesja giełdowa trwa z reguły od godziny 9:00 do godziny 16:50....

Ostatnio komentowane