Orlen w portfelu – ciekawa inicjatywa dla akcjonariuszy

Na inicjatywę „Orlen w portfelu” natrafiłem przez przypadek, przeglądając najnowsze informacje na temat naszej rodzimej spółki paliwowej. Okazuje się, że można czerpać dodatkowe korzyści, posiadając akcje naszego Orlenu. Na co możemy liczyć i jakie warunki trzeba spełnić, aby przystąpić do inicjatywy „Orlen w portfelu”?

ORLEN W PORTFELU to pierwszy w Polsce długoterminowy program skierowany do inwestorów indywidualnych. Inicjatywa PKN ORLEN przewiduje wiele korzyści dla akcjonariuszy indywidualnych. Program ma również charakter edukacyjny. Jego celem jest pogłębianie wiedzy Polaków na temat funkcjonowania rynku kapitałowego.

Źródło cytatu: orlenwportfelu.pl

Jakie warunki trzeba spełnić?

Kluczowy warunek programu to bycie akcjonariuszem PKN Orlen. Należy utrzymać pakiet minimum 50 akcji na swoim rachunku maklerskim przez co najmniej 1 miesiąc kalendarzowy. Według obecnego kursu trzeba zainwestować około 3100 zł.

Gdy przeczytałem o tej inicjatywie od razu zerknąłem na swój portfel (posiadałem dokładnie 52 akcje Orlenu). Pod względem ilości akcji spełniałem zatem warunki, ale pozostał jeszcze warunek 1 miesiąca kalendarzowego, który minie za kilka dni.

Ponieważ ostatnio kurs Orlenu po raz kolejny zniżkował, dokupiłem kolejne 10 akcji. Z pewnością będę obserwował dalsze losy Orlenu. Jeśli kurs będzie dalej spadał, na pewno dokupię kolejne pakiety akcji. Ogólnie jestem dużym sympatykiem tej spółki, ponieważ jest polska i wspiera inicjatywy typu „Powrót Roberta Kubicy do F1”. Na łamach tego bloga z pewnością pojawi się jeszcze wiele informacji na temat Orlenu i siłą rzeczy – też o Robercie Kubicy oraz innych inicjatywach związanych ze spółką.

Ale wróćmy do głównego wątku: jeśli posiadasz co najmniej 50 akcji PKN Orlen w jednym ze współpracujących w ramach programu domów maklerskich, trzeba zamówić imienną kartę, dzięki której będziesz mógł korzystać z rabatów na stacjach.

Co zyskujesz dzięki Orlen w portfelu?

Bazując na regulaminie akcji Orlen w portfelu, aktualnie możesz zyskać:

  • 10 groszy rabatu na 1 litr paliwa EFECTA,
  • 10 groszy rabatu na 1 litr paliwa LPG,
  • 15 groszy rabatu na 1 litr paliwa VERVA,
  • 10% rabatu na ofertę pozapaliwową.

Daniel Obajtek o programie Orlen w portfelu

Wypowiedź prezesa PKN Orlen – Daniela Obajtka – na temat funkcjonowania programu Orlen w portfelu:

Podsumowanie programu Orlen w portfelu

Ja zamówiłem swoją kartę i mam nadzieję, że wkrótce do mnie trafi. Według komunikatów marketingowych, dzięki karcie można zaoszczędzić na paliwie do 540 zł rocznie. Ponieważ i tak posiadam akcje Orlenu i tankuję na stacjach Orlen, z pewnością zaoszczędzę dodatkowe kilkadziesiąt złotych rocznie. Tak więc, jeśli posiadasz akcje Orlenu tankujesz na Orlenie – to decyzja wydaje się być prosta – koniecznie zamów swoją kartę, dzięki czemu zaoszczędzisz dodatkowe pieniądze. Jeśli nie masz akcji lub nie tankujesz na Orlenie – też opcja do rozważenia. Aktualny próg wejścia to inwestycja około 3100 zł i tankowanie na stacjach Orlen. Więcej informacji znajdziesz na stronie orlenwportfelu.pl.

Popularne zapytania: orlen w portfelu, alior, akademia, karta dużej rodziny, bossa, czy warto, domy maklerskie, egzamin, faktura, forum, ing, infolinia, kontakt, karta, lpg, mbank, opinie, partnerzy, pko, regulamin, santander, zasady programy orlen w portfelu.

Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *