Nowa Aplikacja Orlen Mobile: Blik, Google Pay, Apple Pay, BiznesTank

Ponad tydzień temu pisałem o tym jak działa Orlen Pay. W międzyczasie zdążyłem już przetestować tę formę płatności w praktyce. Mogę potwierdzić, że cały proces jest bardzo szybki i przyjemny. Trzeba poświęcić kilkanaście minut na ściągnięcie aplikacji oraz konfigurację płatności. Płatność przy dystrybutorze to zaledwie kilka kliknięć i jest to zdecydowanie szybsza forma niż udanie się do kasy Orlenu.

Brak konieczności stania w kolejkach jest największym atutem tego rozwiązania. Dodatkowo dzisiaj, gdy piszę ten post – mamy w Polsce 1051 przypadków zarażenia koronawirusem. Mamy więc dodatkowy bodziec do wypróbowania tej formy płatności – bez potrzeby kontaktu z innymi ludźmi. Kilka dni temu Michał Kos z działu PR Orlenu napisał o trzykrotnym wzrośnie transakcji z wykorzystaniem Orlen Pay.

Co nowego w Orlen Pay?

Orlen zapowiedział, że w kwietniu 2020 roku wprowadzi możliwość płacenia za pomocą Google Pay, Apple Pay oraz BLIK. Odchodzi więc konieczność wklepywania danych karty płatniczej do aplikacji. Sama płatność z założenia powinna być zatem bardziej bezpieczna.

Użytkownicy aplikacji mogą już się zapoznać z nowym regulaminem. Znalazłem w nim takie o to zapisy, które potwierdzają wprowadzenie nowych opcji płatniczych.

Zmiany w regulaminie Orlen Mobile

5. Transakcje w zakresie płatności kartą płatniczą mogą być przeprowadzane z wykorzystaniem usług Google Pay, Apple Pay i BLIK, zgodnie z regulaminami tych usług. 

8. Aplikacja umożliwia korzystanie z następujących Usług – funkcji Aplikacji: 

e) zbierania punktów VITAY na dodany w Aplikacji numer posiadanej Karty Vitay, 

g) dodania do Aplikacji Karty Dużej Rodziny i korzystanie, podczas dokonywania Transakcji ORLEN Pay za pośrednictwem Aplikacji, z korzyści związanych z posiadaniem Karty Dużej Rodziny; 

h) dodania do Aplikacji Karty BIZNESTANK i korzystanie, podczas dokonywania Transakcji ORLEN Pay za pośrednictwem Aplikacji, z korzyści związanych z posiadaniem Karty BIZNESTANK. 

9. Podstawowe zasady dokonywania Transakcji ORLEN Pay: 

a) Transakcje można zrealizować przy użyciu zarejestrowanych kart płatniczych (Visa lub Mastercard) z uruchomionymi limitami na płatności internetowe, uruchomionej usługi Apple Pay, Google Pay lub Blik; 

Podsumowanie zmian w Orlen Mobile

Oprócz nowych opcji płatniczych, aplikacja Orlenu ma też obsługiwać usługę BiznesTank oraz Kartę Dużej Rodziny. Już teraz sprawnie działa działa w aplikacji karta VITAY. Podobno ma być też wdrożona usługa Orlen w portfelu (niestety nie znalazłem potwierdzenia w regulaminie), o której pisałem na początku marca. Dzięki posiadaniu akcji Orlenu – możemy korzystać z dodatkowych zniżek na paliwo oraz inne produkty. Ja swoją kartę odebrałem właśnie dzisiaj, więc mam nadzieję, że po aktualizacji aplikacji będę mógł w pełni korzystać ze zniżek. Wdrożenie nowych płatności oraz usług do aplikacji z pewnością ułatwi życie użytkownikom stacji Orlen.

Popularne zapytania: orlen mobile, aplikacja mobilna orlen pay, opinie, orlen pay blik, apple pay, google pay, płatności mobilne w pkn orlen, karta dużej rodziny.

Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *