Kryptowaluta Libra Coin Facebook

Czym jest kryptowaluta Facebooka Libra Coin?

Kryptowaluta Libra Coin to kryptowaluta stworzona przez Facebooka. Zanim projekt zyskał rozgłos, jego robocza nazwa brzmiała Global Coin. Użytkownicy nazywali ją również Facebook Coin.

Libra finalnie ma stać się międzynarodowym systemem płatności. Jeśli zapowiedzi i oczekiwania w stosunku do Libry się sprawdzą – będziemy mieli z pewnością małą rewolucję finansową.

Libra mogłaby stać się szybkim i łatwym systemem płatności online. Libra będzie wykorzystana nie tylko do rozliczeń między użytkownikami platformy Facebook. Plan na Librę jest dużo większy i dotyczy płatności na wielu poziomach.

Jeśli twórcom Libry uda się sprawić, aby kryptowaluta była w pełni stabilna i bezpieczna, a jej głównym atutem będzie szybkość transakcji – to jest to z pewnością dobry start w przyszłość. Jeśli uda się ją przeskalować i wykorzystać w całym ekosystemie produktów i usług, nasze życie może się stać zdecydowanie prostsze.

Stowarzyszenie Libra Association

Facebook założył Stowarzyszenie Libra, które ma nadzorować kryptowalutę Libra. Wstępnie przystąpiły do projektu firmy takie jak: PayU, Farfetch, Lyft, Spotify, Uber, Shopify, Iliad SA, Vodafone, Anchorage, Bison Trails, Coinbase, Xapo.

Siedem innych firm zostało nazwanych członkami Stowarzyszenia Libra w pierwszym ogłoszeniu z czerwca 2019 roku, ale opuściło je przed pierwszym spotkaniem Libry 14 października 2019 roku: Booking Holdings, eBay, Mastercard, Mercado Pago, PayPal, Stripe i Visa Inc.

Libra to stablecoin

Stablecoin to taka kryptowaluta, która jest powiązana z walutą tradycyjną lub innym „stabilnym” aktywem np. metalami szlachetnymi lub też inną kryptowalutą. W przypadku Libry – mamy powiązanie z całym koszykiem aktywów.

Kiedy start kryptowaluty Libra?

Kryptowaluta Libra jeszcze nie istnieje. Został stworzony tylko podstawowy kod eksperymentalny. Premiera kryptowaluty Libra ma nastąpić w 2020 roku. Za jej ostateczny wygląd ma odpowiadać Stowarzyszenie Libra, w której uczestniczą organizacje z branży płatniczej , technologicznej, telekomunikacyjnej oraz organizacji non-profit.

Popularne zapytania: waluta facebooka, libra coin, globalcoin, facebook coin, kryptowaluta facebooka, stowarzyszenie libra association, global coin, kiedy libra, kryptowaluta facebook 2021, facebook currency.

Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *