6.1 C
Warszawa
wtorek, 18 stycznia, 2022
No menu items!
Strona główna Inwestowanie Kryptowaluty Kryptowaluta Libra Coin Facebook

Kryptowaluta Libra Coin Facebook

Czym jest kryptowaluta Facebooka Libra Coin?

Kryptowaluta Libra Coin to kryptowaluta stworzona przez Facebooka. Zanim projekt zyskał rozgłos, jego robocza nazwa brzmiała Global Coin. Użytkownicy nazywali ją również Facebook Coin.

Libra finalnie ma stać się międzynarodowym systemem płatności. Jeśli zapowiedzi i oczekiwania w stosunku do Libry się sprawdzą – będziemy mieli z pewnością małą rewolucję finansową.

Libra mogłaby stać się szybkim i łatwym systemem płatności online. Libra będzie wykorzystana nie tylko do rozliczeń między użytkownikami platformy Facebook. Plan na Librę jest dużo większy i dotyczy płatności na wielu poziomach.

Jeśli twórcom Libry uda się sprawić, aby kryptowaluta była w pełni stabilna i bezpieczna, a jej głównym atutem będzie szybkość transakcji – to jest to z pewnością dobry start w przyszłość. Jeśli uda się ją przeskalować i wykorzystać w całym ekosystemie produktów i usług, nasze życie może się stać zdecydowanie prostsze.

Stowarzyszenie Libra Association

Facebook założył Stowarzyszenie Libra, które ma nadzorować kryptowalutę Libra. Wstępnie przystąpiły do projektu firmy takie jak: PayU, Farfetch, Lyft, Spotify, Uber, Shopify, Iliad SA, Vodafone, Anchorage, Bison Trails, Coinbase, Xapo.

Siedem innych firm zostało nazwanych członkami Stowarzyszenia Libra w pierwszym ogłoszeniu z czerwca 2019 roku, ale opuściło je przed pierwszym spotkaniem Libry 14 października 2019 roku: Booking Holdings, eBay, Mastercard, Mercado Pago, PayPal, Stripe i Visa Inc.

Libra to stablecoin

Stablecoin to taka kryptowaluta, która jest powiązana z walutą tradycyjną lub innym „stabilnym” aktywem np. metalami szlachetnymi lub też inną kryptowalutą. W przypadku Libry – mamy powiązanie z całym koszykiem aktywów.

Kiedy start kryptowaluty Libra?

Kryptowaluta Libra jeszcze nie istnieje. Został stworzony tylko podstawowy kod eksperymentalny. Premiera kryptowaluty Libra ma nastąpić w 2020 roku. Za jej ostateczny wygląd ma odpowiadać Stowarzyszenie Libra, w której uczestniczą organizacje z branży płatniczej , technologicznej, telekomunikacyjnej oraz organizacji non-profit.

Popularne zapytania: waluta facebooka, libra coin, globalcoin, facebook coin, kryptowaluta facebooka, stowarzyszenie libra association, global coin, kiedy libra, kryptowaluta facebook 2021, facebook currency.

Karol Budzikhttps://finansepogodzinach.pl
Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Akcje PZU Dywidenda 2022

PZU (Powszechny Zakład Ubezpieczeń) to zdecydowanie dywidendowy arystokrata. Trudno szukać lepszej spółki na polskiej giełdzie, która lepiej wynagradzałaby swoich akcjonariuszy. Zazwyczaj dywidenda...

Akcje PKO BP Dywidenda 2021

Jednym z czołowych banków, znajdujących się w WIG20 jest PKO BP. Dywidendy polskiego banku PKO są płacone w miarę regularnie od 2004...

Akcje PKN Orlen Dywidenda 2021

Dywidendy Orlen Orlen to polski potentat paliwowy na warszawskiej GPW. Od lat cieszy się uznaniem akcjonariuszy, między innymi dzięki...

Harmonogram GPW (godziny sesji)

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) działa w ściśle określonych ramach czasowych. Sesja giełdowa trwa z reguły od godziny 9:00 do godziny 16:50....

Ostatnio komentowane