6.1 C
Warszawa
wtorek, 18 stycznia, 2022
No menu items!
Strona główna Giełda Koronawirus: Szczepionka firmy Moderna

Koronawirus: Szczepionka firmy Moderna

Dopiero co mieliśmy w ubiegłym tygodniu informację o stworzeniu skutecznej szczepionki firmy Pfizer, a już pojawiła się nowa informacja o kolejnej szczepionce. Ma być jeszcze skuteczniejsza! Tym razem komunikat wypuściła amerykańska firma biotechnologiczna Moderna, która ogłosiła skuteczność szczepionki na koronawirusa na poziomie 94,5%.

W badaniach testowych wzięło udział 30 tysięcy osób z USA. Co ciekawe – kolejnym atutem tej szczepionki ma być sposób jej przechowywania. W przypadku firmy Pfizer – przechowywanie szczepionki może się okazać problematyczne, ponieważ ma ona utrzymywać swoje właściwości przy temperaturze -70 stopni Celsjusza. W przypadku firmy Moderna – szczepionkę można przechowywać w tradycyjnych zamrażarkach, ponieważ wystarczy -20 stopni Celsjusza.

Szczepionka na koronawirusa – skuteczność i efekty uboczne

Podczas badaniach testowych nie wystąpiły żadne działania niepożądane. Trudno mówić tu w 100% o braku skutków ubocznych, bo te mogą dopiero pojawić się z czasem. Mimo wszystko firma Moderna ma zamiar złożyć wniosek o przyśpieszoną akceptację do wprowadzenia szczepionki na rynek.

Koronawiurs: Szczepionka Moderna

Telewizja CNBC omawia postępy w dziedzinie szczepionek przeciwko koronawirusowi. Szczepionka Moderna ma 94,5% wskaźnik skuteczności. Dr Scott Gottlieb, były członek zarządu Illumina and Pfizer, omawia w jaki sposób wpłynie to na ożywienie gospodarcze i wysiłki na rzecz zdrowia publicznego.

Wpływ szczepionki na rynek giełdowy

Podobnie jak w przypadku szczepionki Pfizera, tak i tutaj mogliśmy obserwować wyraźne ożywienie na rynkach. Wzrosty były widoczne szczególnie na spółkach typu value, które nie mają dobrych notowań w trakcie pandemii koronawriusa. Oberwało się spółkom typowo covidowym, czyli powtórka z rozrywki. Każda taka informacja o szczepionce i potencjalnym końcu pandemii będzie wpływała bardzo pozytywnie na rynki.

Chwilowo osłabiło się też złoto czy srebro, jednak tutaj zakładam, że finalnie oba metale szlachetne będą wkrótce notować znacznie wyższe ceny. Być może covid przeminie, ale niskie stopy procentowe i inflacja jeszcze z nami pozostaną na dłużej. Dlatego spodziewam się w najbliższym czasie umocnienia cen metali szlachetnych oraz surowców.

Popularne zapytania: szczepionka na koronawirusa moderna, efekty uboczne szczepionki na koronawirusa, skuteczność szczepionka koronawrius covid-19, szczepionka na covid-19 moderna.

Poprzedni artykułWielki reset systemu finansowego
Następny artykułLista ETF XTB
Karol Budzikhttps://finansepogodzinach.pl
Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Akcje PZU Dywidenda 2022

PZU (Powszechny Zakład Ubezpieczeń) to zdecydowanie dywidendowy arystokrata. Trudno szukać lepszej spółki na polskiej giełdzie, która lepiej wynagradzałaby swoich akcjonariuszy. Zazwyczaj dywidenda...

Akcje PKO BP Dywidenda 2021

Jednym z czołowych banków, znajdujących się w WIG20 jest PKO BP. Dywidendy polskiego banku PKO są płacone w miarę regularnie od 2004...

Akcje PKN Orlen Dywidenda 2021

Dywidendy Orlen Orlen to polski potentat paliwowy na warszawskiej GPW. Od lat cieszy się uznaniem akcjonariuszy, między innymi dzięki...

Harmonogram GPW (godziny sesji)

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) działa w ściśle określonych ramach czasowych. Sesja giełdowa trwa z reguły od godziny 9:00 do godziny 16:50....

Ostatnio komentowane