Jak działa Orlen Pay?

Czym jest i jak działa Orlen Pay? Jest to dodatkowa, bezpłatna opcja wprowadzona dla osób tankujących na stacjach Orlen. Zamiast płacić za paliwo przy kasie, możemy to zrobić w pełni mobilnie – chciałoby się powiedzieć – nie wychodząc z auta… No ale jednak zatankować jakoś trzeba, więc po podejściu do dystrybutora i nalaniu paliwa – wystarczy zeskanować kod QR i dokonać płatności. Następnie możemy wrócić za kółko i odjechać.

Co należy zrobić, aby skorzystać z tej opcji? Wystarczy posiadać telefon z systemem iOS lub Android. Następnie należy pobrać i zainstalować aplikację Orlen Mobile, w której znajdziemy funkcję płatności pod nazwą Orlen Pay.

Pobierz aplikację Orlen Mobile

Dlaczego miałbyś płacić przez Orlen Pay?

Oczywiście główną zaletą Orlen Pay jest ominięcie kolejek przy kasie i oszczędność czasu. Dzisiaj jednak (16.03.2020) w Polsce i na świecie szaleje koronawirus. Rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego i aplikacja taka jak Orlen Pay pomoże nam zachować większą ostrożność. Nie musimy wchodzić bowiem do budynku i spotykać się z innymi ludźmi, zwiększając ryzyko zarażenia koronawirusem. Pomimo, że opcja płacenia telefonem istnieje już ponad rok, to właśnie dzisiaj postanowiłem ją wreszcie zainstalować.

Z pewnością aplikację docenią również rodzice. Podróżując z dziećmi, szczególnie małymi – bardzo ważne jest, aby nie zostawiać ich w samochodzie. bez opieki. Dzięki Orlen Pay cały proces tankowania i płatności możemy przeprowadzić w bezpiecznych dla dzieci warunkach, mając ich cały czas na oku.

Jak działa Orlen Pay w praktyce?

  1. Ściągnij aplikację Vitay lub Orlen Pay.
  2. Dodaj kartę płatniczą w Orlen Pay.
  3. Po tankowaniu zeskanuj kod QR z naklejki na dystrybutorze.
  4. Zweryfikuj w aplikacji dane transakcji – kwotę, stację i stanowisko.
  5. Zaakceptuj płatność i jedź.
  6. Fakturę otrzymasz na adres e-mail.

Popularne zapytania: aplikacja orlen mobile, jak działa orlen pay, aplikacja vitay, opinie, stacje, flota, zmiana pin, faktura, pkn orlen płatność telefonem.

Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *