Film Ozark Netflix (recenzja)

Wprowadzenie do Ozark

Doradca finansowy ucieka z rodziną z Chicago do Krainy Ozark w stanie Missouri, gdzie musi wyprać 500 milionów dolarów, by spłacić swój dług wobec bossa narkotykowego.

Ozark to po prostu dobry film akcji osadzony w świecie finansów i prania brudnych pieniędzy. Nie wiem czy twórca inspirował się serią Breaking Bad, bo można znaleźć liczne analogie. A jedną z nich jest motyw głównego bohatera: ojciec – głowa rodziny – próbuje zadbać o finansową przyszłość i bezpieczeństwo swojej rodziny.

Po drodze zbacza w nieco bardziej mroczną stronę zarabiania pieniędzy. Tak zarysowana fabuła sprawia, że łatwo można utożsamiać się z głównym bohaterem, jednocześnie kibicując mu w dalszym poczynaniach.

Zwiastun serialu Ozark – sezon 1

Zwiastun serialu Ozark – sezon 2

Zwiastun serialu Ozark – sezon 3

Wartość dodana filmu Ozark

To co dodatkowo urzeka mnie w tym filmie to osadzenie fabuły w przepięknej scenerii lasów i jezior. Uwielbiam takie motywy, gdy oprócz śledzenia losów głównych bohaterów można nacieszyć oko tłem, które towarszyszy im w każdym odcinku. Serial był kręcony w Lake Ozark (Missouri, USA), w Woodstock oraz nad jeziorem Allatoona (Georgia, USA).

Z ciekawości wpisałem Ozark w Google Maps. Nie było dla mnie niespodzianką, że pojawiają się tego typu komentarze, odnoszące się do filmu Ozark (Martin Byrde to oczywiście główny bohater serialu):

Podsumowanie filmu Ozark

Ozark to z pewnością perełka nie tylko jeśli chodzi o zasoby Netflixa. To wciągający serial, mocno osadzony w tematyce finansowej. Nie znajdziesz tu jednak wątków edukacyjnych, no chyba że na temat prania brudnych pieniędzy. Jak dla mnie topowy film, który warto obejrzeć bez względu na to czy interesujesz się światem finansów.

Popularne zapytania: zwiastun serialu ozark, trailer, sezon 1 ozark netflix, sezon 2, sezon 3, ozark sezon 4 na netflix, martin byrde.

Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *