Film McMiliony HBO (recenzja)

Mógłbym zacząć tradycyjnie od moich pierwszych wrażeń, ale myślę że na początek warto przytoczyć słowa z trailera filmu McMiliony (z ang. McMillions), w którym usłyszysz:

„Mam dla Was historię. Jest w niej wszystko: zemsta, prochy, chciwość, Ronald McDonald… Ktoś doniósł o wszystkim FBI… Loteria w McDonald’s była ustawiona… Biuro nie traktowało tego poważnie. Władz nie interesują fastfoodowe oszustwa… Loteria McDonald’s dała milionom ludzi szansę na wygraną, ale od 1989 do 2001 roku właściwie nie było uczciwych zwycięzców.”

Trailer filmu McMiliony HBO

https://www.youtube.com/watch?v=pfpFRj1UJsw

Serial dokumentalny HBO przedstawiający historię byłego policjanta, który przez ponad 10 lat czuwał nad prawidłowością organizowanej przez sieć McDonald’s loterii Monopoly, z której potajemnie wykradł miliony dolarów.

Recenzja serialu McMiliony

Serial dokumentalny o McDonald’s wydawał mi się początkowo kiepską propozycją. Do czasu aż zrozumiałem jak wielki przekręt dokonał się w loterii Monopoly, organizowanej przez McDonald’s. Przyznam szczerze, że nie miałem o niej zielonego pojęcia. Serial HBO wciągnął mnie od samego początku. Historia jest budowana pomalutku ze świetnym dozowaniem napięcia, jak w dobry thrillerze. I takie produkcje uwielbiam, bo mają wartość dokumentalną a w dodatku wciągają od początku do samego końca.

Serial dokumentalny McMiliony został podzielony na sześć odcinków. Każdy wprowadza w nieco inny klimat, przedstawiając kolejne postacie uczestniczące w przekręcie loterii Monopoly. Okazuje się, człowiek który nadzorował całą loterię – sprytnie zaplanował wykradanie losów na milion dolarów. Tak sprytnie, że FBI do samego finału nie wiedziało jak wykradane były wartościowe kupony, które uprawniały do odbioru nagrody.

Podsumowanie serialu McMiliony

Moja ocena 4,5/5. Dużym plusem jest to, że twórcom filmu udało się dotrzeć do większości kluczowych graczy, którzy zamieszani byli w aferę i wypowiadają się oni wprost do kamery, więc mamy relację z pierwszej ręki. Zdecydowanie polecam McMiliony – w zasadzie każdemu! Nie musisz interesować się finansami czy przekrętami. Serial jest tak dobrze zmontowany, że ogląda się go jak dobry thriller, więc nie powinieneś być zawiedziony. Dla osób, które interesują się tego typu przekrętami – jest to dodatkowa gratka!

Popularne zapytania: mcmiliony hbo, mcmiliony online zwiastun, mcmiliony serial dokumentalny na hbo go, monopoly mcdonalds, wujek jerry, simon marketing.

Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *