6.1 C
Warszawa
środa, 18 maja, 2022
No menu items!
Strona główna Pieniądze Dlaczego warto inwestować? Praktycznie o inwestowaniu (odcinek 1)

Dlaczego warto inwestować? Praktycznie o inwestowaniu (odcinek 1)

W jednym z ostatnich wpisów omówiłem program Orlen w portfelu. Wraz z przeglądaniem warunków programu, natrafiłem na dodatkowe bonusy – w tym wypadku wiedzę na temat inwestowania. Orlen ruszając z akcją „Orlen w portfelu”, jednocześnie zadbał o swoich potencjalnych akcjonariuszy i wyposażył ich w solidną wiedzę.

Powstał cykl materiałów video, w których Tomasz Jaroszek i Przemek Gerschmann omawiają podstawy inwestowania na giełdzie i nie tylko. W tym wpisie prezentuję krótkie podsumowanie pierwszego odcinka, zatytułowanego „Dlaczego warto inwestować?”.

Gdzie inwestować?

Tomasz i Przemek wprowadzają nas w podstawy inwestowania. Podają też kilka form inwestowania, prezentując różne przykłady:

  • Giełda. Jednym ze znanych przykładów skutecznego inwestora jest Warren Buffet, który regularnie zarabia na giełdzie, kupując i sprzedając akcje różnych spółek.
  • Nieruchomości. Najczęściej kupujemy nieruchomości, by ich wartość rosła, ale to nie jedyna forma czerpania zysków z własnego mieszkania. Można przecież wynajmować swoje mieszkania i co miesiąc inkasować zyski z czynszu. Można zakupić też ziemię pod inwestycję lub po prostu kupować stare, zdewastowane mieszkania z nastawieniem na szybki remont i sprzedaż po wyższej cenie (tzw. flipowanie).
  • Kruszce. Najczęściej inwestorzy kupują złoto lub srebro w formie monet i sztabek. Nie trzeba jednak inwestować w fizyczne złoto, aby móc zarabiać na złocie. Kruszce często zyskują na wartości, gdy giełda ma problemy lub/i ludzie boją się kryzysu finansowego.
  • Przedmioty kolekcjonerskie. W ostatnim podanym przykładzie mowa jest o przedmiotach kolekcjonerskich. Mogą to być filmowe gadżety, komiksy, zabytkowe auta, a nawet klocki LEGO, które drożały w latach 1987-2015 o 11% rocznie.

Ty nie możesz pracować całą dobę, ale Twoje pieniądze już tak! Jest jeden warunek: pieniądze muszą być nie tylko odkładane, ale też inwestowane. Dlaczego warto zacząć inwestować i jak można to robić?

Opis pierwszego odcinka serii „Praktycznie o inwestowaniu” pt. „Dlaczego warto inwestować?”

Podsumowanie: Dlaczego warto inwestować?

To mój pierwszy obejrzany odcinek. Cykl zapowiada się naprawdę obiecująco. Film jest bardzo dobrze zmontowany ze świetnym dźwiękiem. Jest też merytoryczny, bez zbędnego owijania w bawełnę. Co prawda metod inwestowania jest więcej, ale autorzy odcinka przybliżyli nam te najpopularniejsze. Biorę się za oglądanie kolejnych filmów.

Popularne zapytania: dlaczego warto inwestować, złoto, srebro, nieruchomości, obligacje, spółki akcyjne, kruszce, przedmioty kolekcjonerskie, warren buffet, praktycznie o inwestowaniu.

Karol Budzikhttps://finansepogodzinach.pl
Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Akcje PZU Dywidenda 2022

PZU (Powszechny Zakład Ubezpieczeń) to zdecydowanie dywidendowy arystokrata. Trudno szukać lepszej spółki na polskiej giełdzie, która lepiej wynagradzałaby swoich akcjonariuszy. Zazwyczaj dywidenda...

Akcje PKO BP Dywidenda 2021

Jednym z czołowych banków, znajdujących się w WIG20 jest PKO BP. Dywidendy polskiego banku PKO są płacone w miarę regularnie od 2004...

Harmonogram GPW (godziny sesji)

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) działa w ściśle określonych ramach czasowych. Sesja giełdowa trwa z reguły od godziny 9:00 do godziny 16:50....

Akcje PKN Orlen Dywidenda 2021

Dywidendy Orlen Orlen to polski potentat paliwowy na warszawskiej GPW. Od lat cieszy się uznaniem akcjonariuszy, między innymi dzięki...

Ostatnio komentowane