Brudna Forsa s02e06: Point Comfort Netflix (recenzja)

Ostatni odcinek Burdnej Forsy to historia firmy Formosa Plastics Group. Tytuł odcinka to Point Comfort – od nazwy miasta w Stanach Zjednoczonych (w stanie Teksas). Budowa fabryki Fromosa to była wielka sprawa dla niedużego miasteczka Point Comfort. Wszyscy chętnie przyjęli pomysł budowy tej fabryki, bo chodziło o miliardowe inwestycje w Teksasie.

Mieszkańcy teksańskiego miasteczka z radością przyjęli wielką fabrykę tworzyw sztucznych. Wkrótce jednak na własnej skórze poczuli, jak toksyczna jest jej działalność

Radość mieszkańców i pracowników nie trwała zbyt długo. Pomimo, że pracownicy informowali przełożonych o nieprawidłowościach, Formosa w dalszym ciągu działała bez większych zmian. Firma miała olbrzymie zyski, ale okupione potężnymi zanieczyszczeniami środowiska. Aktywistka Diane Wilson zajęła się tematem i od miesięcy zbierała informacje od pracowników. Tak rozpoczęła się walka z wielką fabryką plastiku.

Zwiastun Brudna Forsa – sezon 2

Podsumowanie odcinka Point Comfort

Szósty odcinek Brudnej Forsy można uznać za udany. Moja ocena to 4/5, co oznacza, że jest to drugi drugi najlepszy epizod drugiego sezonu, zaraz po trzecim odcinku o Milionerze z Białego Domu. Ostatni odcinek Point Comfort możesz obejrzeć na Netflix.

Popularne zapytania: formosa, point comfort usa, brudna forsa netflix s02e06, teksas point comfort, fabryka plastiku formosa plastics group, zanieczyszczenie środowiska, film dokumentalny netflix.

Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.