Brudna Forsa s02e04: Brudne Złoto Netflix (recenzja)

Czwarty odcinek Brudnej Forsy przedstawia kulisy narkobiznesu. Za tło posłużyło miasto Miami w Stanach Zjednoczonych. Rafinera w Miami skupuje złoto z Peru, które wcześniej zostało kupione za pieniądze z narkotyków, sprzedanych np. na ulicach Miami czy Nowego Jorku. Kokaina -> Gotówka -> Złoto -> Bank – tak dziś pierze się pieniądze.

Każdego roku do USA trafiają tony złota. Mniej błyszczące strony tej branży obejmują pranie pieniędzy, niszczenie środowiska i nielegalne wydobycie surowca

Brudna Forsa – zwiastun drugiego sezonu

Podsumowanie czwartego odcinka Brudne Złoto

Moja ocena: 3,5/5. Fajnie, że taki odcinek powstał, jednak nie przyprawił mnie o ciarki na plecach. Dobrze jest zobaczyć jak działa ten narkobiznes od środka. Jednak pod kątem dramaturgii – odcinek zdecydowanie na niższym poziomie, niż chociażby poprzedni związany z Jaredem Kushnerem. Czwarty odcinek Brudnej Forsy możesz obejrzeć na oficjalnej stronie filmu na Netflix.

I pewnie nie ma co porównywać Brudnego Złota z popularnym serialem Narcos – bo to zupełnie inne gatunki filmu. Myślę jednak, że jeśli jesteś zainteresowany poznaniem kulisów działania narkobiznesu – Narcos będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Dostajemy tam domieszkę dokumentu wraz z wartką akcją i świetnie opowiedzianą historią kolumbijskiego bossa narkotykowego.

Popularne zapytania: brudne złoto netflix, dokument brudna forsa sezon 2, najlepsze seriale dokumentalne netflixa, dirty gold, serial brudna forsa s02e04 na netfliksie.

Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *