Brudna Forsa s01e04: Banki karteli Netflix (recenzja)

Banki Karteli Netflix

Trzy pierwsze odcinki Brudnej Forsy Netflixa zrobiły na mnie duże wrażenie. Najpierw afera Volkswagena, potem pożyczki krótkoterminowe w tle z indiańskimi plemionami oraz zadziwiająca historia firmy farmaceutycznej Valeant. Przyszedł jednak czas na nieco słabszy fragment serii i do takich zaliczyłbym odcinek czwarty, zatytułowany „Banki karteli”.

Łańcuch podejrzanych transakcji doprowadził do ujawnienia szokującej prawdy o bankowym gigancie HSBC i jego powiązaniach z groźnymi meksykańskimi kartelami narkotykowymi.

Pomimo, że temat prania pieniędzy karteli narkotykowych jest bardzo mocny, to fabuła odcinka nie wciągnęła mnie zbyt mocno. Tym razem kluczowym antybohaterem stał się brytyjski bank HSBC. W lipcu 2012 roku bank HSBC został oskarżony o umożliwienie meksykańskim kartelom prania brudnych pieniędzy.

Historia banku HSBC na Netflix

Więcej szczegółów znajdziesz w czwartym odcinku serialu dokumentalnego Brudna Forsa, zatytułowanym Banki karteli. Po trzech mocnych odcinkach, czwarty obniżył loty. Moja ocena czwartego odcinka to 3,5/5. Zachęcam do oglądania – pomimo słabszego czwartego odcinka – cała seria warta obejrzenia!

Popularne zapytania: brudna forsa hsbc, brudna forsa s01e04 online, brudna forsa netflix, bank hsbc, banki karteli, dokumenty netflix.

Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *