Brudna Forsa s01e03: Szybka sprzedaż Netflix (recenzja)

Valeant Netflix

Trzeba przyznać, że po obejrzeniu dwóch pierwszych odcinków Brudnej Forsy Netflixa poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko. Najpierw mocny początek o dieslowym przekręcie Volkswagena (pierwszy odcinek), potem wciągająca historia Scotta Tuckera związana z pożyczkami (drugi odcinek), a teraz czas na poznanie historii firmy Valeant.

Gdy wartość akcji firmy farmaceutycznej Valeant rosła jak szalona, inwestorzy nie posiadali się z radości. Tylko nieliczni sceptycy przeczuwali, że to się źle skończy

Trzeci odcinek zatytułowany „Szybka sprzedaż” zdecydowanie trzyma poziom i jest pełen smaczków, szczególnie dla osób interesujących się giełdą i wycenami spółek. Firma farmaceutyczna Valeant bardzo szybko rozwijała się dzięki serii fuzji i przejęć, a przez pewien okres była nawet najwyżej wycenianą firmą w Kanadzie. Niestety rozwój firmy bazował na podnoszeniu cen leków, które nie miały zamienników.

Wartość i kurs akcji Valeant

Wartość firmy Valeant Pharmaceuticals International sięgnęła w szczytowym momencie 257,53 dolarów (31 lipca 2015 roku). Następnie spadła do poziomu 90 dolarów, by skończyć kilka miesięcy później na kilkunastu dolarach za akcję.

Źródło: Google.com, 17 lutego 2020 roku.

Historia firmy Valeant na Netflix

Więcej szczegółów znajdziesz w trzecim odcinku serialu dokumentalnego Brudna Forsa, zatytułowanym Szybka sprzedaż. Jest to mocna kontynuacja całej serii wciągających filmów o aferach finansowych. Moja ocena trzeciego odcinka to 4,5/5. Zachęcam do oglądania – serial dokumentalny z wyższej półki!

Popularne zapytania: brudna forsa valeant, brudna forsa s01e03 online, brudna forsa netflix, valeant pharmaceuticals international, szybka sprzedaż, dokumenty netflix.

Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *