Brudna Forsa s01e01: Dieslowy szwindel Netflix (recenzja)

Pierwszy odcinek (s01e01) Brudnej Forsy Netflixa został poświęcony marce Volkswagen (VW). Dokładnie chodzi o dieslowy szwindel, aferę związaną z Volkswagenem, zwaną również jako Volkswagen Dieselgate.

Reklamowane przez Volkswagena „czyste Diesle” wydawały się spełnieniem marzeń świadomych ekologicznie kierowców do czasu, aż na jaw wyszło niebywałych rozmiarów oszustwo.

Afera związana z Volkswagenem bardzo szybko obiegła cały świat. Wówczas nie zrobiła na mnie większego wrażenia, ale też jakoś specjalnie nie interesowałem się tym tematem. Nigdy nie byłem wielkim fanem marki Volkswagen. Po obejrzeniu tego dokumentu z pewnością nim nie zostanę. Film może nieco zachwiać zaufaniem nawet największych fanów marki Volkswagen.

Wartość i kurs akcji Volkswagen po DieselGate

Źródło: Google.com, 14 lutego 2020 roku.

Proceder został nagłośniony we wrześniu 2015 roku. Wtedy też akcje spółki Volkswagen spadły o jedną trzecią w zaledwie kilka dni. To właśnie 18 września Agencja Ochrony Środowiska (EPA), podlegająca amerykańskiemu rządowi – oskarżyła Volkswagena o manipulacje związane z fałszowaniem pomiarów toksyczności spalin. Wartość Volkswagena została mocno zachwiana i do dnia dzisiejszego nie odzyskała poziomów wycen z 2015 roku.

Volkswagen DieselGate na Netflix

Więcej szczegółów znajdziesz w pierwszym odcinku serialu dokumentalnego Brudna Forsa, zatytułowanym Dieslowy Szwindel. Jest to mocne wprowadzenie do całej serii wciągających filmów o aferach finansowych. Moja ocena pierwszego odcinka to 4,5/5. Zachęcam do oglądania – serial dokumentalny z wyższej półki!

Popularne zapytania: brudna forsa volkswagen, brudna forsa s01e01 online, brudna forsa netflix, volkswagen dieselgate, dieslowy szwindel, dokumenty netflix.

Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *