6.1 C
Warszawa
wtorek, 18 stycznia, 2022
No menu items!
Strona główna Giełda Aktualne ceny paliw Orlen

Aktualne ceny paliw Orlen

W kwietniu 2020 roku Orlen intensywnie promuje akcję Tanie Tankowanie (#tanietankowanie). Ceny paliw w Polsce i na świecie spadają między innymi z powodu taniejącej ropy. Wszystko jest konsekwencją wstrzymania gospodarek z powodu szalejącego po świecie koronawirusa.

Spółka PKN Orlen postanowiła to wykorzystać, przygotowując różne materiały promocyjne. Jednym z nich jest 30-sekundowy spot, który docenia aktualnie najbardziej obciążone grupy zawodowe. Całą akcję firmuje własnym nazwiskiem Robert Kubica.

Dla tych, którzy niosą pomoc. Dla tych, którzy dbają o bezpieczeństwo. Dla tych, którzy są w pracy. Dla wszystkich, którzy nie mogą pozostać w domu mamy tanie tankowanie na stacjach Orlen. Możecie na nas liczyć w każdej sytuacji.

Aktualne ceny paliwa Orlen

Aktualne ceny paliw Orlen prezentują się na stosunkowo niskich poziomach (oczywiście niższe ceny są również na stacjach innych firm). Z pewnością jest to okazja do taniego tankowania, a nawet zrobienia zapasów. Niewykluczone, że niska cena zostanie z nami na dłużej. Dopóki gospodarki wielu państw są zamrożone, a podróżowanie odbywa się w ograniczonym zakresie – powinniśmy obserwować bardzo niskie ceny paliw na stacjach.

W dniu dzisiejszym (28.04) ceny paliwa Orlen kształtowały się w okolicach:

  • Benzyna bezołowiowa PB Eurosuper 95 | 3,60-3,80 zł
  • Benzyna bezołowiowa PB Verva 98 | 4,10-4,50 zł
  • Ekodiesel ON | 3,80-4,20 zł
  • Verva ON | 4,10-4,50 zł
  • Gaz LPG | 1,60-1,90 zł

Co ma wpływ na ostateczną cenę paliwa?

Ceny paliw w Polsce ustalane są przez producentów na podstawie uwarunkowań rynkowych sterowanych zjawiskami zachodzącymi na światowych rynkach produktów naftowych, stanem gospodarki polskiej i polityki fiskalnej państwa.

Źródło: Orlen.pl

Na wysokość cen detalicznych, czyli takich które płacimy bezpośrednio na stacjach paliw – wpływają przede wszystkim:

  • podatki i opłaty nakładane przez państwo czyli: akcyza, opłaty paliwowe, podatek VAT oraz opłata zapasowa;
  • cena ropy naftowej oraz gotowych produktów na światowych rynkach;
  • kursy walutowe, a przede wszystkim kurs dolara;
  • warunki na rynku krajowym (konkurencja i inne czynniki wewnętrzne).

Hurtowe ceny paliwa Orlen

Hurtowe ceny paliwa Orlen w dniu dzisiejszym (28.04) kształtują się na poziomie:

NazwaCena
Benzyna bezołowiowa – Eurosuper 952 718,00 zł/m3
Benzyna bezołowiowa – Super Plus 982 966,00 zł/m3
Olej Napędowy Ekodiesel2 905,00 zł/m3
Olej Napędowy Arktyczny 23 150,00 zł/m3
Olej Napędowy Grzewczy Ekoterm1 539,00 zł/m3

Popularne zapytania: #tanietankowanie, aktualne ceny paliw orlen, hurtowe ceny paliw orlen, cena ropy, lotos, cena benzyny orlen, cena diesla on, pkn orlen ceny paliwa, cena oleju napędowego, cena gazu.

Karol Budzikhttps://finansepogodzinach.pl
Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Akcje PZU Dywidenda 2022

PZU (Powszechny Zakład Ubezpieczeń) to zdecydowanie dywidendowy arystokrata. Trudno szukać lepszej spółki na polskiej giełdzie, która lepiej wynagradzałaby swoich akcjonariuszy. Zazwyczaj dywidenda...

Akcje PKO BP Dywidenda 2021

Jednym z czołowych banków, znajdujących się w WIG20 jest PKO BP. Dywidendy polskiego banku PKO są płacone w miarę regularnie od 2004...

Akcje PKN Orlen Dywidenda 2021

Dywidendy Orlen Orlen to polski potentat paliwowy na warszawskiej GPW. Od lat cieszy się uznaniem akcjonariuszy, między innymi dzięki...

Harmonogram GPW (godziny sesji)

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) działa w ściśle określonych ramach czasowych. Sesja giełdowa trwa z reguły od godziny 9:00 do godziny 16:50....

Ostatnio komentowane