6.1 C
Warszawa
sobota, 15 sierpnia, 2020
No menu items!
Strona główna Giełda Dywidendy spółek Akcje Alior Dywidenda 2019/2020

Akcje Alior Dywidenda 2019/2020

Alior Bank to jeden z największych banków, notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Jaka dywidenda Alior Bank w 2020 roku?

Alior Bank nie planuje wypłaty dywidendy w najbliższych latach. 28 lutego 2020 roku prezes Aliora Krzysztof Bachta ogłosił, że w strategii na lata 2020-2022, bank nie przewiduje wypłaty dywidendy. Planuje rozwój organiczny.

W horyzoncie strategii planujemy przeznaczać zyski na dalszy wzrost. Planujemy szybki wzrost wolumenów kredytowych.

Kapitał, który zbudujemy będzie potrzebny na wzrost, więc nie planujemy dywidendy. Dywidendę będzie można wypłacać po zakończeniu strategii.

Dodatkowo 26 marca 2020 roku Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (knf.gov.pl) wydał rekomendację dla banków, aby zachowały w całości swoje zyski i nie wypłacały dywidendy za miniony rok.

Środki mają zostać przeznaczone na poczet kontynuowania działalności oraz zabezpieczenie się przed ewentualnymi problemami w gospodarce, które mogą niekorzystanie wpłynąć na funkcjonowanie spółek bankowych.

Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią oraz możliwymi dalszymi negatywnymi konsekwencjami gospodarczymi tego stanu oczekujemy, że banki i zakłady ubezpieczeń, niezależnie od podjętych już w tym zakresie działań, zatrzymają całość wypracowanego w poprzednich latach zysku.

Oczekujemy także niepodejmowania, bez uzgodnienia z nadzorem, innych działań, w szczególności pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować osłabieniem bazy kapitałowej.

Wzmocnienie bazy kapitałowej poprzez zatrzymanie całości zysku jest w ocenie nadzoru konieczne dla zwiększenia możliwości skutecznego reagowania banków i zakładów ubezpieczeń na obecne i przyszłe zagrożenia oraz bezpiecznego kontynUowania podstawowej działalności.Wypowiedź Przewodniczącego KNF ws. dywidend banków oraz zakładów ubezpieczeń.

Alior Dywidenda 2020 – kiedy wypłata?

Kiedy wypłata i kiedy trzeba mieć akcje Alior, aby otrzymać dywidendę? Niestety w tym roku Alior Bank nie wypłaci swoim akcjonariuszom dywidendy,

Dywidenda Alior Banku od debiutu

Alior Bank zadebiutował na giełdzie w 2012 roku. Od tego czasu nie wypłacił dywidendy i nie planuje tego zrobić do conajmniej 2022 roku.

Popularne zapytania: dywidenda alior 2020, dywidendy 2019 alior bank, kiedy, termin wypłaty, kiedy wypłata, termin wypłaty, alior dzień dywidendy 2020, kiedy wypłata dywidendy alior bank za rok 2019, dywidendy aliora z ostatnich lat, dywidenda z akcji alior banku, dywidendy alior od debiutu, historia, jaka dywidenda alior w 2020 roku, prognoza.

Karol Budzikhttps://finansepogodzinach.pl
Autor bloga "Finanse po godzinach", inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Akcje PZU Dywidenda 2019/2020

PZU (Powszechny Zakład Ubezpieczeń) to zdecydowanie dywidendowy arystokrata. Trudno szukać lepszej spółki na polskiej giełdzie, która lepiej wynagradzałaby swoich akcjonariuszy. Zazwyczaj dywidenda...

Akcje PKO BP Dywidenda 2019/2020

Jednym z czołowych banków, znajdujących się w WIG20 jest PKO BP. Dywidendy polskiego banku PKO są płacone w miarę regularnie od 2004...

Aktualne ceny paliw Orlen

W kwietniu 2020 roku Orlen intensywnie promuje akcję Tanie Tankowanie (#tanietankowanie). Ceny paliw w Polsce i na świecie spadają między innymi z...

Harmonogram GPW (godziny sesji)

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) działa w ściśle określonych ramach czasowych. Sesja giełdowa trwa z reguły od godziny 9:00 do godziny 16:50....

Ostatnio komentowane